ogród_foto
organizacja wesela
27 Sie

Od czego rozpocząć przygotowania do wesela?

Wesele to ważne przedsięwzięcie i z pewnością nie ogranicza się do rezerwacji terminu czy sali. Wymaga dopracowania pewnych szczegółów, więc chcąc miło wspominać ten czas, nie pozostaje nic innego, jak tylko zaangażować się w te przygotowania. Aby nie robić niczego na ostatnią chwilę i się denerwować, warto przystąpić do działania znacznie wcześniej. Pytanie tylko – od czego zacząć?

Po pierwsze – pozytywne nastawienie

Najgorsze co może być, to negatywne nastawienie. Zwykle narzeczona panikuje najbardziej. Wszystko widzi w czarnych barwach i myśli, że nic się nie uda. Dlatego trzeba zacząć od psychicznego nastawienia. Przygotowania do ślubu to czysta przyjemność. W końcu ślub jest czymś pięknym, pozytywnym. Warto więc podejść do sprawy z dystansem. Czyli?

  • myśleć pozytywnie
  • nie panikować
  • nie robić niczego na siłę
  • nie organizować wszystkiego pod sztywny plan, bo w praktyce może wyjść różnie

Kilka wskazówek jak opanować przedślubny chaos

Przygotowując się do organizacji wesela warto w pierwszej kolejności uporządkować własne myśli, przelać na papier skryte marzenia i oczekiwania względem tego wydarzenia. Bo to od planu właśnie trzeba zacząć. Należy uporządkować go w taki sposób, aby wykonywanie poszczególnych czynności miało odpowiednią kolejność. Tak więc nie zamawiajmy sali na konkretną liczbę gości, jeżeli jeszcze nie wiemy, kto zostanie zaproszony. W tych przygotowaniach warto też uwzględnić budżet, chyba że nie ma żadnych ograniczeń. Dopiero teraz można przystąpić do opracowania szczegółowego planu działania, według którego będzie trzeba postępować.

Warto sprawdzić, jaki jest czas na podjęcie pewnych decyzji

Jeżeli chodzi o organizację wesela w tak dużym mieście, jak na przykład Poznań, trzeba liczyć się z tym, że zainteresowanie jest duże. Warto więc dopytać, ile czasu jest na podjęcie decyzji w sprawie rezerwacji sali weselnej. Tak samo dobrze jest zorientować się w innych sprawach, które też wymagają rezerwacji. Plan przygotowań można wykonać tak naprawdę dużo wcześniej, nawet kilka lat wstecz. Organizacją nie trzeba zajmować się już tak szybko. Na pewno jednak orientacja w terminach będzie mile widziana.

Nauki przedmałżeńskie

Niektórzy mówią, że przygotowania do wesela należy zacząć od nauk przedmałżeńskich. Faktycznie, by móc mówić o ślubie, trzeba najpierw udać się na nauki, które zwykle organizowane są we wszystkich większych kościołach w określone dni. Warto więc sprawdzić szczegóły i się zapisać, ponieważ bez ukończonych nauk ksiądz zapewne nawet nie będzie chciał rozmawiać na temat ślubu. Chyba że czasu jest jeszcze dużo i ksiądz, który będzie tego ślubu udzielał, zajmuje się organizowaniem takich spotkań. Wówczas zapewne sam wyznaczy konkretny termin.

Inne formalności kościelne

Jeżeli nie będzie ślubu, nie będzie potrzebna sala, zespół itd. Przed rozpoczęciem przygotowań do wesela, trzeba udać się do księdza i ustalić termin. Nic nie stoi na przeszkodzie, by „zaklepać” go wcześniej. Zawsze można go jeszcze zmienić. Termin ten będzie podstawą do dalszego planowania poszczególnych czynności, jakie trzeba wykonać w celu zorganizowania tego wydarzenia.

Jesteś już na etapie przygotowań do wesela? Zapoznaj się z naszą ofertą. Hotel & Restauracja Astra czeka, by zorganizować dla Ciebie wymarzone przyjęcie.